3. kapitola

14. ledna 2009 v 16:23 | Mary |  Minulost nezměníš - HP
Ahoj!
Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala!

Kapitola druhá
"Dobré ráno zlatíčko" řekla Ginny své dceři, která vešla do jídelny se zýváním. "Dobré" odpověděla Lily a vzala si topinku s máslem a džemem. "Jaký je plán dne?" zeptala se a kousla si do topinky. "No, chtěla bych se kouknout na ten byt na Příčný a tebe bych chtěla poprosit, aby si zašla na Ministerstvo dát jim ty formuláře a žádosti a pak by si se mohla toulat po okolí. V jednu tě vyzvednu tady dole v recepci, ju?" Lily jen kývla hlavou. ,,Tak jo zlatíčko, tady jsou ty formuláře a tady máš 35galeonů. Jo a ještě plánek jak se dostat na ministerstvo" Ginny se rozloučila s Lily a vše ji zopakovala nejmíň 100x. Aspoň Lily to tak připadalo.
Hermiona byla skrytá za barikádou formulářů a všelijakých dokumentů. "No tak Hermiono, pojď. Co ti udělá pětiminutová pauza" přemlouval ji černovlasý muž s brýlemi na nose. "Vážně kluci nemůžu" odpověděla Hermiona. "Mio, Harry má pravdu, co ti to udělá si s námi dát kafe nebo čaj? Pojď zlatíčko, prosím" řekl zrzek. Hermiona se koukla na svého manžela a pak na Harryho. Oba dva házeli prosebné až psí oči. "No tak jo" souhlasila nakonec Hermiona. Klukám se už na tvářích objevoval úsměch, když najednou zaťukání na dveře. "Ach ne" řekli kluci. Hermiona po nich šlehla pohledem a vyzvala osobu dál. "Dobrej!" řekla zrzavá dívenka se zelenýma očima a brýlemi na nose. Harry si ji pořádně prohlédl. Kolem 160 centimetrů, vlasy kratší, neupravené a ohnivé barvy. Nikdo takový tu na brigádě není, to vim jistě pomyslel si Harry. Lily se dívala spíše na Hermionu, připadala ji totiž povědomá. "Hledám pana ministra" řekla. "Pan ministr ještě nepřišel" "Aha a nevíte kde je nebo kdy přijde?" zeptala se. "To bych taky rád věděl" zamumlal zrzavý muž, který stál na pravé straně od Lily. Ta na něj koukla a i on ji připadal povědomý. Na druhé straně se dusil smích černovlasý muž a Lily ho poznala. Je to on. Harry Potter. Její čistokrevný otec. A ta žena je její teta a ten zrzek strýc. Pak se otočila zpátky na Harryho. Chvíli na něj jen tupě zírala. Harry na ni jen nechápavě zíral, teda všichni na ni zírali. Trapné ticho utnula Hermiona. "A nemohla bych ti nějak pomoct já, jsem pravá ruka minstra" "Jo tak to jo" řekla klidným a pohodovým hlasem Lily. "Máma mě poslala abych sem donesla tyhle formuláře a žádosti" a podávala je své tetě Hermioně. "A kde je tvá máma?" zeptal se Ron. "Hledá nám byt na Příčný a taky si hledá práci" "Tak proč jsem nezajde třeba zejtra?" Kruciš strejčku pomyslela si Lily Ty si nějak zvědavej a stejně to uvidiš zejtra sám, proč nemůže přijít zejtra. Už to chtěla říct ale kousla se do jazyka. "Jdeme na pohřeb. Zemřela mi babička" "Aha" pravil zrzek. "Omlouvám se, že jsem se tak ptal, musí to být strašný" "No ani ne, babičku jsem moc neznala, jen vyprávění od mamky, ale mamku to teda vzalo, celý dny nic neřekla. Když se jí pak udělalo líp tak pořád brebentila ,Uvidím ho' nebo něco podobnýho" "Koho až uvidí?" zeptal se Harry. Tebe pomyslela si Lily. "To říct nemůžu" sklonila hlavu Lily a podala formuláře Hermioně. "Musím jít. Mějte se. Naschle" "Ahoj" ozvalo se unisono od tří osob. Za Lily se zavřely dveře.
Harry a Ron se ještě chvilku dívali na dveře zatímco Hermioně šrotoval mozek na plný obrátky. Pak najednou vyvalila oči. To není možný pomyslela si. Ale je jsou si docela podobní a je to celá Ginny Oči, brýle a ty neupravené vlasy je celá Harry. A zemřela ji babička a její mamku to vzalo a pak si brebentila ,Uvidím ho'. Jasně, určitě myslela Harryho. Tohle bude, ještě zajímavý. "Hermiono! Země volá Hermionu!" Ta sebou trhla. "Co se stalo?" zeptal se Harry s úsměvem, který mohli vidět před chvílí na Lily. Je to možný pomyslela si Hermiona. "Nic, jen jsem se zamyslela. Tak jdem na to kafe, ne?" Nehodlala nic těm dvou říkat. A pak všichni tři vyšli s kanceláře a na tvářích měli šťastné a Hermiona ještě k tomu ustarané úsměvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 26. ledna 2009 v 7:49 | Reagovat

moc krásná povídka:)) už aby tu bylo pokráčko....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama