6. kapitola

22. února 2009 v 12:00 | Mary |  Minulost nezměníš - HP
Ahoj lidičky! Tak se zase hlásím s novou kapitolou!

Kapitola šestá

Bylo jedenáct hodin. Harry byl oblečený do černého obleku a nesl pohřební věnec. Pohřeb se měl konat v Doupěti. Zaklepal a otevřít mu přišla Lenka, se kterou se už dlouho neviděl. Své blonďaté dlouhé vlasy měla jako vždy rozpuštěné a byla oblečená do šedivě černých šatů dlouhé až na zem. "Ahoj Harry. Tak ráda tě zase vidim" "Ahoj Lenko. Taky tě rád vidim. A docela ti to sluší" "Hele jestli mi chceš nabalovat ženu. Tak si dej odchod" "Čau Frede. Jak jdou obchody?" "Čau Harry. Ale jo jde to." "Přišel si nám pomoct?" zeptala se Lenka Harryho. "Jasně, že jo. S Ronem a s Miou jsem se domlouval" "Tak pojď dál" zval ho Fred. "Díky, jo abych nezapomněl" Harry natáhl k Fredovi ruku, kterou mu stiskl "Upřímnou soustrast" "Díky kámo, mamka by byla ráda, že tu seš." Pak se Harry pozdravil s Hermionou a Ronem a těm taky popřál upřímnou soustrast. "Kdo je všechno pozvanej?" zeptal se kolem půl dvanácté Harry, když bylo skoro všechno nachystáno. "No, celá Weasleyova rodina, pak Lupinovi, Hagrid, Minerva a myslim, že to je všechno. Nebo jsem na někoho zapomněl?" zeptal se Ron. "Myslim, že ne. Jen mám strach, aby přišla Ginny. Na žádná Weasleyově svatbě nebyla, teda kromě Charliemu, ale to bylo tenkrát. Doufám že přijde" "Určitě přijde Frede, Molly byla její matka. Ona ji porodila a vychovala. Přijde uvidíš" řekla mu Lenka a dala mu pusu. "Jo Lenka má pravdu, Frede" přidala se Mia. "Máte pravdu" řekl Fred. Vykoukl ven oknem a všiml si, že k nim míří krásná, maličká sovička s dopisem na noze. Všichni se lekli. Taková sova vždycky přiletěla na svatby a Ginnyin rukopis pak oznamoval, že nemůže přijet. Všichni se v tu chvíli báli ten dopis otevřít, ale museli. Nakonec ho otevřela Hermiona a začala číst:

"Milá Hermiono, Lenko,
milý Rone, Frede a Harry,
Omlouvám se, že jsem Vám nemohla jít pomoct s přípravou na pohřeb, tak nějak nestíhám, mám problém a ten mě momentálně tak zdržuje a vytáčí, že je to až nemožný. Pokusým se být přesně ve dvanáct v Doupěti.

Vaše
Ginny

PS: Doufám, že nebude vadit, když si někoho přivedu. Myslim, že se Vám ta osoba bude líbit.
Papa"

"Ani nevíte jak se mi ulevilo, když jsem slyšel že nestíhá" oddech si Fred. "A koho si to chce přivést?" "To kdybychom věděli" vzdychla Hermiona a v duchu si říkala, že je fakt dobrá herečka. "A jak ti vlastně dopadlo to rande s Jane?" zeptal se Ron. "Ale jo docela dobře" usmál se tajemně Harry. Pak jim asi půl hodiny vyprávěl o randeti. Než se nadáli, bylo dvanáct a začali jezdit hosté. Všichni přáli upřímnou soustrast a čekali, až začne obřad.
Bylo půl jedné, obřad skončil, ale Ginny nidke. Když už začali usedávat ke stolu, ozvalo se hlasité prásk. Před všemi hosty se objevila krásná třicetiletá zrzka v černých, po kolena dlouhých šatech a z kozačkami pod kolena. Vedle Ginny stála asi patnáctiletá dívka s neupravenými zrzavými vlasy a brýlemi na očích, které skovávali krásné zelené oči. Lily byla oblečená v bílém tričku s dlouhým rukávem, na to si dala černou košilu, kterou měla rozepnutou, černé kalhoty a bílo - černé conversky. Obě ženy se na lidi kolem mile usmály, avšak smály se úplně jinak. "Ahoj" vydechla Ginny. "Ráda vás vidím. Promiň tě, že jdeme pozdě, ale nemohli jsme…to je vlastně jedno." Ginny se už začala usedávat, když v tom se Fred zeptal. "A kdo je ta dívka?" "Oh, promiňte, že jsem vás nepředstavila. Toto je moje dcera Lily. Lily Weasley. "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 22. února 2009 v 20:57 | Reagovat

super....to sem zvědavá jestli to Harrymu cvakne:))...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama