10. kapitola

15. května 2009 v 18:13 | Mary |  Minulost nezměníš - HP
Přináším další kapitolu.

Kapitola desátá
Když si Harry uklízel věci do své tašky a kontroloval, jestli má všechno, všiml si, že na okně sedí krásná sova sněžná s dopisem na nožce. Když dopis sundával, všiml si, že sova má na noze kroužek na kterém bylo napsáno Hedvika. Na chvíli si vzpomněl na svou Hedviku, ale pak ho napadlo, že to zřejmě bude sova Lily. A nespletl se.
Milý Harry,
Úplně jsem na to zapomněla, jak jsem spěchala, ale chci tě jen o jedno požádat. Neříkej mamce, že jsem za tebou byla. Už teď má dost věcí na práci a já dost problémů. Taky tě chci pozvat na zápas, který budem hrát za třináct dní. Moc ráda bych tě tam viděla, protože mamka mi pořád říká, že to sportovní nadání mám spíše po tobě. Moc tě prosím, přijď. Bude to můj první zápas tady v Anglii v anglickém týmu.
Tvá dcera
Lily
Harry se pousmál. Jak dlouho neviděl někoho hrát famfrpál a taky dlouho neseděl na koštěti. A teď uvidí hrát svou vlastní dceru. Už teď se těšil. Začal hledat pergamen, brkem a inkoust, aby Lily odepsal. Když vše potřebné našel, usedl za svůj stůl a napsal své dceři dopis. Když se na dopis koukl ještě jednou, podíval se na poslední tři slova. Tvá dcera Lily, pomyslel si a musel se pousmát. Dopis poslal po Hedvice.
Když černovlasý muž vycházel z ministerstva, ozvalo se za jeho zády "Počkej Harry" a muž poznal podle hlasu, že je to Jane. "Můžu tě doprovodit domů?" zeptala se mile. "A od kdy doprovázejí ženy muže?" zeptal se Harry Jane. "Od té doby, co jsem se narodila" odpověděla hnědovlasá žena s černýma očima. Tak šli celou cestu. Bavili se o všem možným a nemožným. Když došli k Harrymu bytu zeptala se Jane. "Nechtěl by sis někdy vyjít?" "Ale jo, rád. Tak mi napiš kdy a kde, jo?" rozloučil se s Jane a dal ji jemnou pusu na tvář. Jane se trochu začervenala a odpověděla "Jasně. Tak se měj." "Ty taky" a mile se na ni usmál. V tu chvíli si vůbec nevzpomněla ani na Lily, ani na Ginny.
Dívka se zrzavými vlasy, které měla stažené do culíku (Jak se mi to povedlo? Pomyslela si, když ho udělala), netrpělivě čekala u okna na svou sovu Hedviku. Když se asi už po milionté koukla z okna, zaradovala se. Musim to stihnout přečíst, než přijde mamka řekla si Lily to by zase bylo, ,kdo ti to píše' a ,co ti chce' pomyslela si. Rychle sundala dopis z nožky, Hedviku pochválila a dala ji misku s vodou.
Ahoj Lily,
neboj se, Ginny nic neřeknu. Budu jako hrob. A co se týká zápasu. Strašně rád přijdu. Famfrpál jsem neviděl hrát už pěkně dlouho a rád se přijdu podívat na svou dceru, jak hraje. Stejně si myslím, že už jsem pozvanej. Teta Mia a strýček Ron mě zvali. Takže se můžeš těšit i na ně.
Tvůj taťka
Harry
Lily se musela usmát nad posledními třemi slovy. Znělo a vypadalo to hezky. Konečně mám taťku řekla si v duchu. A na zápase bude i teta a strýček. To bude super. Konečně bude mít v hledišti nejen mamku, ale i taťku, tetu a strýčka. Lily skovala dopis pod postel, kde bylo uvolněné prkno v podlaze, aby jej nikdo nenašel. Dala si MP3 a začal číst nějakou bichli do školy. Do knížky se tak vžila, že si ani nevšimla, že přišla Ginny domů. Ta to už znala. Tu MP3 jsem ji neměla kupovat. Šla potichu jako myška a pak zaklepala své dceři na rameno, která se lekla. Jako vždy. Ginny se začala řechtat na celý byt. Lily se prve zatvářila naštvaně a pak povolila, když se koukla na svou matku, jak se směje. "Ty se snad vždycky lekneš" řekla Ginny, když chytla dech. "No a co?! Jo a taky tě zase ráda vidim" řekla její dcera. "Ahoj zlatíčko" pozdravila Lily a vlepila ji pusu do vlasů. "Ahoj mami. Co bude na večeři?" "Tebe zajímá jenom jídlo, co?" urazila se naoko Ginny. "Tak promiň, no, ale už mám docela hlad" "Co sis udělal na oběd?" zeptala se starostlivě matka své dcery, když slyšela, že má hlad. Jo, zřejmě to máme v genech, pomyslela si Ginny a hned si vzpomněla na svého bratra Rona, který měl pořád hlad a musela se pousmát. "Objednala jsem si pizzu z té restaurace na rohu." "To jsem si mohla myslet" řekla Ginny a šla do kuchyně, aby přichystala večeři. "Udělám palačinky, stačí?" "Jo, už dlouho jsem je neměla. Nechceš pomoct?" "To bys byla hodná, zlatíčko" "Dobře, hned tam jsem" řekla Lily, vypnula MP3 a běžela do kuchyně pomoct Ginny. "Na co vlastně šetříš ty peníze z brigády?" zeptala se matka své dcery. "Na nové chrániče na ruce a taky na soupravu na čištění košťat" odpověděla. Při chystání a u večeře probraly, vše co za dnešní den prožily. "Koho si bereš jako doprovod na ten zápas" zeptala se Lily zvědavě, když sklízely ze stolu. "Susie, jako vždy" Lily si v duchu oddechla. Kdyby tam šla s nějakým chlapem, ztratila by šanci, že se dají někdy Harry a Ginny dohromady. To však Lily netušila jednu věc - Susie kamarádí také s Jane, která chodila (chodí) s Harrym, a že Susie zná Harryho. "Proč se ptáš, zlatíčko?" "Ale, jen tak" Večer si pustily svůj oblíbený film Pomáda (při některých písničkách zpívaly a při závěrečné písničce dokonce tancovaly) a jedli u toho popcorn. Spát šli hodně pozdě, ale zato v dobré náladě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 16. května 2009 v 13:28 | Reagovat

moc hezký:))...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama